image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Aprílový den
3 4 5 6 7
8 9
Dentální hygiena
10 11 12
ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD
13
ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD
14
15 16 17
Kouzelnické představení
18 19 20 21
22 23
"Knihožrouti v dubnu"
24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče > Galerie Pastelky > Popis školního roku

Náš celý rok v Pastelce

Školní rok nám začíná ,,Drakiádou“. To si děti doma s rodiči vyrobí draka a v určený den si ho přinesou do mateřské školy a hned je plná zahrada draků, závodí se, soutěží a opékají se špekáčky, topinky a jablíčka. Potom se draci přestěhují do všech oken školy. A všichni se už pomalu těšíme na nejkrásnější období v roce - vánoční svátky. Nejdříve přijde Mikuláš s čertem, které si dlouho připomínáme na fotografiích pořízených paní učitelkou. Vyrábíme adventní kalendáře, ozdoby, svícny, přáníčka, zdobíme okna a herny, pečeme cukroví, které chystáme na ,,Vánoční odpoledne s rodiči“. Po vánočním volnu máme ,,Den hračky“ - to si přineseme hračku, která se nám pod vánočním stromečkem nejlépe líbila. Vánoční oslavy končí na „Tři krále“. Ti projdou školou a přejí všem štěstí, zdraví. V lednu poznáváme naše město (klášter, muzeum, základní školy,...). Potom přineseme různé krabičky a město z nich nalepíme, nakreslíme a postavíme. Pak se připravujeme na zápis do základní školy a do naší „Pastelky“ - to chystáme „Den otevřených dveří“, v tento den si u nás noví školáčkové mohou prohlédnout celou školu a pohrát si zde. Po sněhových radovánkách nastane čas loučení se zimou. Ustrojíme si Morenu, kterou jdeme pustit po potoce. A vítáme jaro - sejeme osení, zdobíme vajíčka, vyrábíme pomlázky.

V březnu vystavujeme obrázky na velké výtvarné výstavě v našem městě. Třicátého dubna si vyrobíme čarodějnici, kterou upálíme na ohýnku na školní zahradě a s paní učitelkami si postavíme před budovu naší školičky májku. V květnu nezapomeneme
na dáreček pro maminky. Prvního června máme karneval s dětskou poutí. Již ráno přijdou děti i paní učitelky v maskách, zdobíme třídy a přitom nám vyhrává hudba. Smlsneme si na polárkovém dortu a přejdeme na zahradu, kde je připravena pout‘. Soutěžíme, kreslíme na chodníku, u pouťového stánku dostáváme odměny do kornoutku.

V červnu nás autobus odveze na výlet a po něm nás čeká slavnostní loučení se školáky. Ti přijdou s taškami na zádech a máme oslavu s rodiči a s dárkem na rozloučenou. Připijeme si dětským šampaňským a popřejeme si hodně zdraví, štěstí. Na poslední den školního roku si opékáme v krbu na školní zahradě špekáčky, topinky.

A při tom všem se ještě celý rok v naší mateřince saunujeme, tvoříme výtvarná dílka v ateliéru.