image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30
"Knihožrouti" - Červená pastelka
31 1 2
Turistická vycházka
3 4 5
6 7
Keramická dílnička - Zelená pastelka
8
Keramická dílnička - Červená pastelka
Knihožrouti - Zelená pastelka
9 10 11 12
13
Vánoční focení do souborů
14 15 16
ŠKOLIČKA BRUSLENÍ
17 18 19
20 21 22 23
Školička bruslení
24 25 26
27 28 29 30
ROZSVÍCENÍ STROMEČKU - 15.00 hod
1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktivity školy

Aktivity školy

Plaváček

Plavání je nejen důležitou dovedností, která se může stát sportovním zájmem na celý život, ale zároveň dovedností, která může hrát hlavní roli při záchraně života.

Plaváček se skládá z deseti lekcí, které probíhají v plaveckém bazénu v Písku od ledna do dubna. Děti se formou hry seznamují s vodou a získávají první plavecké dovednosti. Po celou doby trvání lekce budou přítomny třídní učitelky, které děti povzbuzují, podporují a především vytvářejí pocit bezpečí pro děti v neznámém prostředí.

Školička bruslení

Již druhým rokem se starší děti ze Zelené pastelky budou seznamovat a osvojovat si správnou  techniku  bruslení  pod  vedením  zkušených  trenérů  HC Milevsko  2010, 
z. s. Výuka bude probíhat hravou formou od měsíce října 2022 každé úterý. Děti absolvují 5 lekcí. 

"Knihožrouti"

Projekt zaměřený na rozvoj předčtenářské gramotnosti. Jeho cílem je vzbudit u dětí zájem o knihy a pravidelné návštěvy knihovny. 

Veselé pískání - zdravé dýchání

Zobcová flétna bude zařazena do školního vzdělávacího programu. Při chvilce s flétničkou se děti seznamují se základy hry na zobcovou flétnu, s prvky hudební výchovy. Flétnička bude zaměřena jak na dechová cvičení, tak na trénování rytmu. Děti se seznámí se základními tóny. S flétničkou se zlepšují dýchací svaly, zvětšuje se objem plic a posiluje bránice. Zpíváním a vytleskáváním krátkých a jednoduchých rytmických říkadel a písniček si děti budou rozvíjet cit pro rytmus. Správné držení flétničky fixuje pravolevou orientaci dětí. Při hraní krátkých a dlouhých tónů rozvíjíme u dětí sluchové vnímání. Flétna je velkým přínosem ze zdravotního hlediska - pozitivně ovlivňuje dýchání a jemnou motoriku prstů, příznivě působí i na logopedické potíže dítěte.