image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
ROZSVÍCENÍ STROMEČKU - 15.00 hod
1 2 3
4
"Barborka"
5
Čertovská nadílka
6 7 8 9 10
11 12 13
Vánoční odpoledne s rodiči
14 15 16 17
18 19
"Hvězdičkový den" - přeložen na 4. ledna
20
"Knihožrouti" - stínové divadlo v městské knihovně
21 22
UPOZORNĚNÍ
23
UPOZORNĚNÍ
24
UPOZORNĚNÍ
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024 ⭐️
25
UPOZORNĚNÍ
26
UPOZORNĚNÍ
27
UPOZORNĚNÍ
28
UPOZORNĚNÍ
29
UPOZORNĚNÍ
30
UPOZORNĚNÍ
31
UPOZORNĚNÍ
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Doplňkový program MŠ > Seznamování s anglickým jazykem

Seznamování dětí s anglickým jazykem

Seznamování dětí s anglickým jazykem tvoří nedílnou součást ŠVP,,Pasteláček“, prolíná celou výchovnou činností a přizpůsobuje se situaci a zájmu dítěte. Veškerá výuka probíhá herní formou -  ať už jsou to činnosti řízené nebo činnosti náhodné, které plynou z daných situací a tak se přizpůsobují zájmu dítěte. Naším cílem je poskytnout dětem příležitost nahlédnout do jiných kultur, jiného vyjadřování. A proto součástí tohoto programu je také ,,cestování papírovým světem“. Ale za nejdůležitější považujeme vzbudit u dětí pozitivní motivací zájem a chuť pro další učení cizího jazyka v základní škole. K seznamování dětí s cizím jazykem využíváme jednoduchá říkadla, básničky, písničky, omalovánky a pracovní listy, pohybové a společenské hry, hry s maňásky,.. Stěžejními maňásky jsou Katrin a Johnny, kteří provázejí děti angličtinou od října, kdy za nimi ,,přiletí letadlem“ z Anglie, až do května, kdy se zase rozloučí a odmění děti anglickými diplomky.

K upevňování znalosti slovíček a jednoduchých angl. vazeb se osvědčilo využívání režimových momentů. A tak si stále hrajeme.

Ve třídě máme zřízeno centrum aktivity - koutek angličtiny, kde děti pomocí didaktických pomůcek získávají další poznatky vlastním prožitkem (mohou si samostatně půjčovat a prohlížet angl. knihy, hrát si s obrázky anglické hry, pexesa...). Nabídka pomůcek a dalších aktivit se dále rozšiřuje - počítačové výukové programy ap....
Výsledky naší práce dokázaly děti obohatit i programy veřejných vystoupení.